arrow-downitnerdjmsystems-smalljmsystems

Kladiete si aj vy po doručení faktúry za elektrickú energiu otázku ako trvale znížiť výšku nákladov na elektrickú energiu? Jednou z možností riešenia danej situácie je fotovoltaická elektráreň, ktorá umožňuje úsporu až do výšky 60 % nákladov na elektrickú energiu.

Fotovoltická elektráreň je pre objekt na ktorom je nainštalovaná náhradným zdrojom elektrickej energie na dennú prevádzku elektrických spotrebičov, ohrevu vody alebo podporu vykurovania. V našej spoločnosti sa špecializujeme na realizáciu fotovoltických elektrární pre rodinné domy, chaty či podniky. Fotovoltickú elektráreň Vám navrhneme presne podľa Vašich predstáv a to po dôslednom zvážení všetkých osobitostí miesta, na ktorom bude fotovoltaická elektráreň namontovaná, typy fotovoltaických elektrární Vám priblížime nižšie v texte. Naviac každému klientovi poskytneme poradenstvo, servis a technickú podporu.

Snmka Obrazovky 2023 03 03 173632
Strecha Panely

  • ON GRID – systém pripojený k elektrickej sieti – objekt je napojený na fotovoltaickú elektráreň a súčasne aj na distribučnú sieť. Objekt je tak schopný čerpať elektrickú energiu z vlastnej elektrárne aj z distribučnej siete. Vyrobená elektrická energia sa spotrebúva priamo v objekte a prípadný prebytok elektrickej energie sa odovzdáva do distribučnej siete a pri nedostatku elektrickej energie sa z distribučnej siete odoberá.

  • OFF GRID – systém bez pripojenia k distribučnej sieti – tento systém sa používa na miestach kde nie je prístup k verejnej distribučnej sieti. Systém musí byť vybavený akumulátormi, v ktorých sa skladuje denná produkcia elektrickej energie pre ďalšie využitie v čase, keď slnko nesvieti. Výhodou tohto systému je najmä sebestačnosť a nezávislosť od distribučnej siete, maximálne využitie elektrickej energie a možnosť prevádzky v odľahlých oblastiach.

  • hybridný systém – t. j. kombinácia ON GRID a OFF GRID – tento systém kombinuje výhody oboch systémov. Okrem solárnych panelov a sieťového meniča obsahuje tento systém aj nabíjačku batérií a batérie. V prípade výpadku distribučnej siete je tak systém schopný napájať objekt z vlastného akumulátora a zároveň efektívne spotrebúvať vyrobenú elektrickú energiu. V prípade nedostatku elektrickej energie v batériách systém využíva distribučnú sieť.


Vzhľadom na skutočnosť, že solárne systémy sú okrem iných benefitov ako je bezúdržbovosť či úspora nákladov na elektrickú energiu aj šetrné k životnému prostrediu, je možné na ich kúpu čerpať štátnu dotáciu v zaujímavej výške, s čím Vám ako registrovaný zhotoviteľ vieme poradiť a pomôcť. Zároveň vďaka takmer nulovým prevádzkovým nákladom fotovoltaickej elektrárne, má investícia do tejto technológie veľmi priaznivú návratnosť investície. Na základe týchto skutočností je fotovoltaická elektráreň veľmi výhodnou technológiu na výrobu elektrickej energie.

V prípade záujmu o bezplatnú obhliadku nás kontaktujte prostredníctvom kontaktného formulár, na e-mailovej adrese: info@airpower.sk, alebo telefonicky na telefónnom čísle: +421 911 443 629.

Kontaktný formulár